ГрошіДніпроСуспільство

Наступ забудовників на парк “Дружби” у Дніпрі

З 2004 року територія парку “Дружби”, що знаходиться в Індустріальному районі Дніпра, складала 100 гектарів і жодних зазіхань на неї не було, бо ця лісопаркова зона не підлягала забудові.

Та все докорінно змінилося із зміною у місті мера, розповідає місцева активістка Надія Харитонова.

«Ми зараз знаходимося у зоні відчуження, бо її вже на останній сесії, на жаль, забрали під знищення. Шість га відчуджено землі, на жаль, на сесії у вересні місяці. Наш мер на чолі з депутатами все зробили для того, щоб забрати легені нашого міста на свій розсуд. Вирішили, мабуть, для чого вкладати кошти в парк, для чого робити людям щось хороше, вони якось і так переживуть».

Наразі відомо, що на цьому місці в планах збудувати черговий розважальний спорткомплекс. Під нього при міськраді вже навіть створили чергове комунальне підприємство – “Дніпровський спортивно-видовищний центр”. Цьогоріч у лютому за тиждень ласий шматок землі у парку “Дружби” вже обнесли парканом. А виконком Дніпровської міськради, у свою чергу, надав дозвіл новоствореному КП вирубати майже 1,5 тисячі дерев. Їх вже завбачливо помітили червоним кольором.

«Хочуть здихатися 1500, якщо точно 1376 хочуть повістю знищити. Але це ті, які більше, ніж 15 сантиметрів, – каже місцевий мешканець Михайло Коврий, – а замість цього хочуть посадити кущі. Давайте будемо реалістами: отаке дерево і кущик – ну хто більше буде давати кисню мені?Вони готуються вирубувати дерева й за територією. Вже є мітки, як оці. Вони вже проставляють».

На території парку знаходиться історичний курган. Люди побоюються, що з такими темпами одного разу прокинутися й не побачать його у своєму улюбленому місці відпочинку.

«Табличку біля кургану вже прибрали. Людям не можуть зробити нормальні дороги між домами, лавочки, урни у парку, а тут ми одразу хочемо п’ятиповерховий спорткомплекс», – бідкається Михайло Коврий.

За збігом обставин буквально через дорогу у кількастах метрах від парку вже побудовано реабілітаційно-оздоровчий комплекс. Так може варто краще парк “Дружби” до ладу привести? Бо на лівому березі Дніпра зелених зон для відпочинку громадян і без того обмаль. Та й екологічна ситуація в місті, на превеликий жаль, далека від норми.Back to top button