ВійнаДніпроНадзвичайні події

Напередодні окупанти знову обстріляли Запорізьку АЕС, поранено працівника

Окупаційні війська 6 серпня знову здійснили ракетні удари по майданчику Запорізької атомної електростанції. Один із працівників станції отримав поранення.
Про це повідомив «Енергоатом», передає Телеканал D1.

Окупанти влучили поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива.

У компанії вважають, що росіяни цілили саме по контейнерах відпрацьованого ядерного палива — їх зберігають просто неба поруч із місцями обстрілу. Загалом там є 174 контейнери, в кожному — по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива.

Унаслідок обстрілів пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика з відпрацьованим ядерним паливом. В «Енергоатомі» пояснюють, що тепер вчасно виявити та відреагувати у разі погіршення радіаційної ситуації або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива неможливо.

Через безліч дрібних осколків від вибухів пошкоджено близько 800 квадратних метрів віконних поверхонь в різних будівлях станції. Унаслідок вибухів також отримав осколкове поранення працівник ЗАЕС. Його ушпиталили.

В «Енергоатомі» запевняють, що всі російські військові та персонал російського «Росатома» заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях станції. Загалом на майданчику ЗАЕС від дня її захоплення перебувають до 500 російських військових.

Також окупанти стріляли поблизу території заводу будівельних конструкцій та по водозабору міста Енергодар.

Раніше окупанти атакували Запорізьку атомну електростанцію 5 серпня, після обстрілів там вимкнули енергоблок. Станом на ранок 6 серпня ЗАЕС працювала з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.Back to top button