ДніпроСуспільство

На роковини війни в Сеймі Литви показали українську кінодраму, створену за підтримки МБФ Олександра Петровського «Солідарність»

У роковини повномасштабного вторгнення рф в Україну, 24 лютого, в Сеймі Литви показали повнометражний український фільм «Будинок «Слово». Нескінченний роман». Виробництво фільму здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Держкіно та Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», повідомляє Телеканал D1.

Для широкої аудиторії Сейму стрічку представили продюсери Пилип Іллєнко, Олег Щербина та Ростислав Мартинюк.

«24 лютого, разом з Мариною Кошкіною, Ростиславом Мартинюком і Олегом Щербиною мали честь представити художній фільм режисера Тараса Томенка «Будинок «Слово». Нескінчений роман» в Сеймі Литовської Республіки. Показ відбувся в історичній залі, де 11 березня 1990 року було проголошено відновлення Незалежності Литви», – написав Іллєнко у Facebook.

Українські гості наголосили, що фільм створений коштом як Держкіно, так і Міжнародного Благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», який зараз надає широку волонтерську допомогу ЗСУ.

Показ відвідали відомі литовські політики та громадські діячі, а з-поміж них і один із батьків незалежної Литви Вітаутас Ландсберґіс.
Також Пилип Іллєнко розповів, що разом з Ростиславом Мартинюком взяли участь у фінальному телевізійному етері литовського марафону RADAROM!, під час якого литовці зібрали неймовірні 14 мільйонів євро на закупівлю 14-ти радарів спостереження за повітряним простором для захисту України.

«Будинок «Слово». Нескінчений роман» – це український художній фільм режисера Тараса Томенка. Це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.Back to top button