ДніпроСуспільство

На Дніпропетровщині зросла кількість пацієнтів, які потребують паліативної допомоги

Дніпропетровський регіон у лідерах за кількістю закладів та організацією надання паліативної допомоги. Нині в обласному реєстрі понад 10 тисяч пацієнтів, що страждають на невиліковні хвороби. Їх число зросло з початком війни, бо до регіону приїхали тисячі переселенців. Про це під час брифінгу повідомив головний позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Юрій Криничний, передає Телеканал D1.

Задача фахівців паліативної медицини – покращити якість життя пацієнта та полегшити його біль. Загалом у області понад 70 центрів первинної паліативної допомоги та 53 мобільні бригади. Стаціонарно таких пацієнтів приймають у 43 медичних закладах.

«У регіоні є реєстр паліативних хворих. У ньому понад 10 тисяч пацієнтів, серед яких і більше 500 дітей. З початком війни їх число збільшилося на 15-20%. Це за рахунок переселенців», – розповів Юрій Криничний.

Раніше ця допомога була для людей з онкологією. Зараз вона надається всім пацієнтам, котрі страждають на захворювання, що провокують передчасну смерть. Наприклад, серцево-судинні проблеми та наслідки інсультів.   

«Цей вид допомоги безоплатний. Як правило, пацієнта госпіталізують для корекції больового синдрому або боротьби з пролежнями», – зазначив головний позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА.

Він додав, що термін перебування у паліативному закладі не визначений. Він залежить від медичних показників або від бажання самого пацієнта.Back to top button