ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

На Дніпропетровщині на стовпах вивісили списки ухилянтів: омбудсмен ініціював перевірку

Не захищаю Батьківщину – фото списків ухилянтів із таким заголовком з’явилися  минулого тижня у соцмережах. Йдеться про Любимівку, Слобожанське та Підгородне Дніпровського району. Списки начебто було вивішено в нашому регіоні від імені Дніпровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець надіслав до Дніпровського ТЦК вимогу щодо захисту персональних даних військовозобов’язаних. Про це стало відомо 9 січня з сайту омбудсмена Дмитра Лубінця.

«Розміщені списки містять відомості, за допомогою яких можна ідентифікувати конкретну особу, тобто персональні дані, обробка яких підпадає під дію Закону України «Про захист персональних даних».

Необхідно зазначити, що обробка персональних даних має здійснюватися для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Працівники суб’єктів відносин, пов’язаних з персональними даними, зобов’язані не розголошувати персональні дані, які їм було довірено або які стали їм відомі у зв’язку з виконанням свої обов’язків», – йдеться на сайті омбудсмена.

У зв’язку із цим ініційовано відповідну внутрішню перевірку. Також повідомляється,  що буде вжито заходи стосовно вилучення з місць розповсюдження зазначених списків та проведення роз’яснювальної роботи з метою запобігання порушенням законодавства.Back to top button