Надзвичайні подіїСуспільство

На Дніпропетровщині через напад скаженого шакала на людей ввели карантин

На території селища Карнаухівка запроваджено карантинні обмеження через випадок сказу у шакала.

Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на Кам’янське районне управління ГУ ДПСС в Дніпропетровській області.

У селищі Карнаухівка зареєстровано випадок сказу дикої тварини — шакала. Небезпечний інцидент стався на вул. Залізнична, 44 (стара назва — вул. Железнодорожна). Внаслідок контакту зі скаженою твариною ушкодження отримали двоє мешканців селища Карнаухівка.

Тварина загинула. Відповідно до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу, діагноз «сказ» встановлено методом МФА.

У зв’язку з підтвердженням захворювання, прийнято рішення вважати неблагополучною територію селища Карнаухівка та запровадити карантинні обмеження терміном на 60 діб — з 25 травня 2026 року.

До зони спалаху хвороби віднесено територію в межах:

• вул. Залізнична;
• вул. Варваринська;
• вул. Центральна;
• 1-й провулок Центральний;
• 2-й Житній провулок;
• вул. Семена Карнауха;
• вул. Кленова.
Також визначено загрозливу зону в межах території селища Карнаухівка:
• вул. Польова;
• вул. Золота (Некрасова);
• вул. Ширшова;
• вул. Шкільна;
• вул. Стаханова;
• вул. Молодіжна;
• 2-й провулок Центральний;
• вул. Житня;
• вул. Максима Рильського (Чернишевського).

Сказ — це особливо небезпечне смертельне вірусне захворювання, спільне для тварин і людей, яке уражає центральну нервову систему. Захворювання передається переважно через укуси або ослинення хворою твариною. Після появи клінічних ознак сказ практично завжди закінчується смертю, тому надзвичайно важливими є своєчасне звернення за медичною допомогою та проведення профілактичних щеплень тваринам.

З метою недопущення поширення захворювання на період карантинних обмежень забороняється:

• вивезення собак, котів та інших тварин за межі карантинної території;
• проведення виставок, ярмарків, виводок та інших масових заходів за участю тварин;
• переміщення тварин без дозволу спеціалістів ветеринарної медицини;
• контакт домашніх тварин із дикими та безпритульними тваринами.

Мешканців Кам’янської міської громади закликають бути особливо обережними, не контактувати з дикими чи безпритульними тваринами, негайно повідомляти державну ветеринарну службу про випадки незвичної поведінки тварин та обов’язково вакцинувати домашніх улюбленців проти сказу.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у вінницькій школі здетонувала навчальна граната, яку приніс учень.

Back to top button