ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

Митрополит Павло отримав підозру за двома статтями: у його будинку проводять обшук

Митрополиту, колишньому настоятеля Києво-Печерської Лаври Павлу (Петру Лебідю) вручили підозру. Його звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі, виправдовуванні і запереченні збройної агресії росії проти України. Про це повідомили в СБУ, передає Телеканал D1.

СБУ встановила, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.
Зокрема, СБУ оприлюднила перехоплення його телефонних розмов. На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозри за ст. 436 (виправдання агресії РФ) та ст. 161 (розпалювання межрелігійної ворожнечі).

Максимальне покарання за ст. 436 – позбавлення волі на строк до трьох років, за ст. 161 – позбавлення волі на строк до п’яти років.

Наразі в будинку підозрюваного проводять обшуки.
В пресслужбі Лаври повідомили, що на 12 годину владику викликали на допит. Після чого буде вирішуватись питання про обрання міри запобіжного заходу.Back to top button