Канал Д1Простір СвободиСуспільство

Ми стали іншими, але залишилися людьми: Ірина Зайцева на D1 

Виконавча директорка телеканалу D1 Ірина Зайцева доєдналася до спілкування у прямому ефірі на D1, присвяченому роковинам війни.

Для мене все змінилося. Цей рік був особливо важким. Ми вже інші. І ніколи не будемо тими, ким були рік тому. Але ми стали кращими. Ми стали суворішими, більш твердими. Але залишилися людьми. Бо ми — українці.

Я пам’ятаю, як десь до 9 ранку 24-го лютого приїхали всі журналісти, і не можна було дихати на каналі, бо хлопці та дівчата робили “смузі”. І ми вирішили вийти в ефір. І сказали, що ми українці, і ми будемо триматися, і ми переможемо. І наше ставлення не змінилося. І тому ми зараз стоїмо тут і розмовляємо про тяжку, але перемогу. Тому що, ми знаємо — вона обов’язково буде. Ми дочекаємося.

Дуже багато телевізійників вимушені були зійти з дистанції, а ми залишилися. Тому що в нас багато помічників: і благодійний фонд Олександра Петровського, і Українська православна церква, ми разом гуртувалися і мали можливість об’їздити майже всі гарячі точки. Це було потрібно не тільки глядачам, але й нам. Бо це те, що ми додаємо до нашої перемоги. Це наш інформаційний фронт. Розвінчування фейків, Палітра війни, Справа в тому, що в мене немає дому, історії людей, різні долі… Ми слухали людей з Бучі, Куп’янську, з різних напрямків. Їх ніхто не навчав захищати свою країну, вони це робили тому, що інакше було неможливо. Так роблять всі нормальні люди. Тому ми вистояли, тому ми стоїмо. Тому ми переможемо. 

Наші журналісти перебувають на передовій, добровольцями пішли в перші дні. І проєкт Позивний Україна — він не лише про захисників, він про всіх нас, хто і на фронті, і в тилу захищає нашу свободу. Ми такі. І я пишаюся цим проєктом. 

Ми не залишили ще однієї теми — корупціонерів. Жодного дня ми залишали крадіїв без уваги. Ми продовжуємо показувати тих, хто розкрадає гуманітарку та бюджетні кошти. Після війни вони всі отримають по заслузі. А поки ми не залишимо їм ні хвилини спокою. 

Ми будемо кращими. Цей період — про нього складатимуть вірші, зниматимуть фільми, писатимуть поеми, але я хотіла б, щоб ми всі залишилися людьми. Тими, хто відбудує Державу. Бо перемогти — наші хлопці переможуть. А потім треба буде відбудовувати нашу країну. І це буде важко. Але ми зможемо. Бо ми — переможці. Цей рік показав нам, на що ми спроможні. І показав, що попереду ще дуже багато справ.Back to top button