ДніпроСуспільство

МОЗ хоче забрати під своє підпорядкування лікарню Мечникова у Дніпрі

Міністерство охорони здоров‘я України має намір забрати Дніпропетровську обласну клінічну лікарню імені Мечникова зі спільної власності територіальних громад у своє підпорядкування та реорганізувати в університетську клініку. З такою пропозицією до керівництва області звернувся Міністр Ляшко.

Такий крок у соцмережах уже назвали фактичною ліквідацією лікарні імені Мечникова. Першими своє рішуче проти виказав колектив Мєчки.

«Доки лікарі, медсестри й санітарочки Лікарні Мечникова тримають свій фронт щодня і щоночі, є ті, хто вважає можливим реформувати потужну лікарню під час активних бойових дій. Реорганізувати в університетську клініку, прикриваючись благими намірами «покращення, удосконалення та ін.», — так відреагував на пропозицію міністра Ляшка колектив Мєчки.

У лікарні закликали владу області стати на їх захистит. А також наголосили, що сьогодні, 22 червня, о 10:00, у головному хірургічному корпусі лікарні Мечникова будуть збирати підписи під петицією до керівництва країни щодо цього питання. Запрошують усіх небайдужих.

А вже на 11:00 голова обласної ради Микола Лукашук з цього питання збирає нараду, на яку запрошено Сергія Риженка.

«Будемо розбиратися і давати відповідну оцінку проханню, яке надійшло з МОЗу.
Моя офіційна позиція: вважаю, що медзаклад має й надалі залишатися у спільній власності територіальних громад.
Лікарня Мечникова — провідний заклад, про який знають далеко за межами України. Там працюють професійні, досвідчені медики, які врятували десятки тисяч життів. Свою відданість справі, мужність та стійкість колектив довів не словами, а реальними вчинками.
Тому прошу всіх утриматися від емоційних висловлювань щодо даного питання, попередніх оцінок та не робити ніяких зайвих заяв. Це не тема для «хайпу».
Про результати розгляду листа від МОЗу повідомлю», — написав Микола Лукашук.

На обґрунтовну відповідь від керівництва області у МОЗі чекають до 27 червня.Back to top button