ДніпроСуспільство

Молоді вчені з Дніпропетровщини перемогли на Європейській виставці креативності та інновацій

Юні дослідники з Дніпропетровщини вибороли нагороди на XV Європейській виставці креативності та інновацій «EUROINVENT» у румунському місті Ясси. Представили проєкти у сфері цифрових технологій та медицини. Всього до заходу долучилися 750 вчених з різних країн. Команда України здобула 13 золотих, дві срібні медалі та 13 спеціальних нагород. Зокрема «золото» вибороли 17-річний та 16-річний мешканці Дніпра. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.  


17-річний  володар золотої медалі Ілія Рябко досліджував негативний вплив кліматичних факторів у замкнутому просторі. Розробив девайс, який аналізує температуру, рівень вологості, вуглекислого газу у транспорті. Потім відправляє ці параметри водію.


«Моя система допоможе контролювати параметри у замкнутому автомобілі. Якщо користувач не відповідає на оповіщення, пристрій відправляє показники на спеціальний сайт. У випадку небезпеки компанія, що обслуговує пристрій, вирушить на допомогу. Система може використовуватися у будь-якому замкнутому приміщенні. Сподіваюся, моя розробка зацікавить спонсорів та зможе врятувати чиєсь життя», – розповів розповів юний дослідник. Інший переможець з Дніпра, 16-річний Роман Родинський, вивчав методи перетискання судин нирок. Юнак у майбутньому хоче стати нейрохірургом.


«Щоб успішно, з мінімальними втратами крові, провести операцію на нирках, хірурги використовують перетискання судин. На жаль, після таких маніпуляцій 82% людей переживають проблеми з кровоносною та нервовою системами, шкірою та інші патології. Ми намагалися визначити найбільш універсальний та безпечний метод перетискання», – пояснив Роман Родинський.

Юні дослідники – вихованці обласного відділення Малої академії наук України.Back to top button