ВійнаДніпроНадзвичайні події

Мільйони гривень та проросійська література: СБУ завершила обшуки у Києво-Печерській лаврі

Два мільйони гривень, 100 тисяч доларів готівкою та тисячі рублів. Служба безпеки України завершила обшуки, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Правоохоронці перевірили 350 церковних споруд та 850 людей, передає Телеканал D1.

Під час обшуків правоохоронці знайшли два мільйони гривень готівкою, понад 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів. У закладах також виявили проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «руського міра».
50 осіб перевірили на поліграфі. Серед них були й громадяни рф, що перебували у храмах. Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження.

Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний українець. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван».Back to top button