ДніпроСуспільство

Микола Павленко: «Цивілізований світ побудований на свободі слова»

Генеральний директор телеканалу D1, заслужений журналіст України Микола Павленко доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Колектив Телеканалу D1 вважає, що Борис Філатов, використовуючи своє службове становище, розповсюджує недостовірні, безпідставні звинувачення щодо журналістів телеканалу з метою перешкоджання професійної діяльності – ми вбачаємо тут всі ознаки злочину передбаченого ч. ч. 2, 3 ст. 171 Кримінального кодексу України.

Це не просто скандальна ситуація. За свою журналістську кар’єру я знав, з кінця 70х, практично всіх керівників міста. І я задаюся питанням — чи хтось з них міг писати такого доноса в усі центральні інституції? За словами Бориса Альбертовича виходить, що я ворог народу, журналісти вороги народу. Це занадто.

Я задавався думкою — в чому ж причина, що високопосадовець пише в усі інстанції. В чому справа? А справа в тому, що за основу нашого каналу взяті стандарти міжнародної журналістики. Ми ведемо роботу по висвітленню усіх сторін діяльності, у тому числі, і діяльності міської ради. Завдання журналіста — шукати недоліки, огріхи. Не для того, щоб поставити когось на місто, а для того, щоб критично дивитися за роботою органів влади. І ми це намагалися робити. І багато повспливало речей. З відкритих джерел. Журналісти звертають увагу, що дуже великі кошти з міського бюджету ідуть на заходи, які не варті таких грошей.

Писати політичний донос на наш канал і звинувачувати нас в проросійкості? Хто ж у нас проросійський? Віктор Ожогін? Заслужений журналіст України, 62 роки, командир взводу, ветеран АТО. Це він у нас такий? Войцеховський, можливо, проросійський, бо виступає з критикою міської влади? У якого син на фронті. У нас працює четверо заслужених журналістів України, які чесною працею заслужили свої звання.

Борис Альбертович сам заслужений журналіст, і пише донос на своїх же колег. Не пише про те, як його муніципальна варта побила нашого оператора. І слідство довело, що муніципальна варта, це орган, підпорядкований міської влади, і що ці люди винуваті у скоєні злочина. Це факт. Чому про це не писав Борис Альбертович? Все це за межами добра і зла.

Війна йде. Треба думати про те, як зберегти місто, а не про те, кого замкнути та посадити. Це просто непристойно, я вважаю.

В свою чергу ми були змушені написати відповідні листи до Служби безпеки України, Ради нацбезпеки України, Національного антикорупційного бюро, Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного бюро розслідувань та Нацполіції України, де ми чітко його звинувачуємо в системному переслідуванні нашого каналу, в тому, що він є автором наклепів. І ми просимо дати правильну оцінку цим подіям.

Ми вимагаємо негайно припинити системне переслідування журналістів та телеканалу D1 міською владою.

 Back to top button