ДніпроСуспільство

Ми маємо відбити цю навалу і ми це зробимо: НАУМ на D1

Військовослужбовець, музикант і співак Валентин Науменко доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про перші дні війни.

Я знаходився вдома, в Києві, коли почув перші вибухи. Чутки всі чули, але я, як в багато наших громадян, не вірив в те, що цей нелюд віддасть команду вторгнутися в Україну. Мої рідні знаходилися в різних містах України, я пішов до ЗСУ, і більше за все хвилювався за рідних. Зараз моя родина в безпеці. Я гадаю, що всі ми більше піклуємося за своїх близьких, ніж за себе.

Про зміни в світогляді.

Я достатньо доросла людина, щоб змінювати світогляд. Найбільше розчарування у моєму житті — це люди, які зомбовані. А світогляд… Як він може змінитися. Я служу в ЗСУ, захищаю Україну. Певно, що світогляд в мене був викарбуваний роками, і він не змінюється.

Про майбутні покоління.

Скільки років має пройти, щоб українці могли співіснувати з росіянцями — в наш бурхливий вік це не прогнозовано. Я гадаю, це буде дуже не скоро. Ми і наші діти будемо довго це пам’ятати, бо прощення їм немає. І я не бачу причин, щоб їх пробачити.

Про настрої в ЗСУ.

Настрій бойовий, все буде добре. Всі розуміють, які є переваги з обох боків, тому всі прагматично підходять до справи та розуміють, що як бистріше до нас дойде західне озброєння, тим бистріше ми переможемо. А та армія — то не армія, то іроди. Вони не вміють і не хочуть воювати. Це вже доведено не однією добою, яку ми простистоїмо цій орді.

Про пісню “Коли прийде весна”.

Пісня «Коли прийде весна» – про світло, яке запанує над темрявою після важкого бою. Це своєрідний маніфест майбутньої перемоги України та мрії про її краще майбутнє, у якому немає печалі, а лише радість та квітуча весна. Щодо відеоряду — багато наших виконавців викладають відео, де багато важких кадрів, з руйнуваннями. Мені захотілося зробити щось життєстверджуюче, тому я звернувся до режисерки Тати Белініной, вона запропонувала зробити гарний кліп, і я згодився. В цьому кліпі знявся мій син, він просто розірвав знімальну команду, всі подумали, що він все життя цим займається, бо взагалі не хвилювався. Пісня та кліп — все від душі. Ми заслуговуємо на гарне життя, ми маємо відновитися і ментально, і фізично. Ми маємо відбити цю навалу. І весна прийде і в наші серця, і в нашу країну.

Про мовне питання.

Військовослужбовці ніяк не ставляться до мовного питання. Всі спілкуються і не заморочуються. Я ставив таке питання лікарям в Київському військовому госпіталі. І доктор мені каже: «У мене 90% хлопців поранених розмовляють на російській. І якщо хтось скаже “мне больно”, то що, мені казати — я тебе не розумію? Це маячня». У моєму підрозділі, де я служу, 50 на 50 спілкуються російською та українською. Так, українська має бути в пріорітеті всюди, має бути державною. Але це одне з питань, які завжди розповсюджуються політиками, щоб сіяти ворожнечу в суспільстві. Я знаю три таких питання: мовне, релігійне і національне. Будь-яке з них можна підіймати, коли це вигідно. Коли буде перемога, тоді й будемо розмовляти про мову, про конфесії та націоналістів. Всі ми українці, і це найголовніше.Back to top button