ДніпроСуспільство

Мешканцям Дніпропетровщини нагадали про заборону спалювати сухостій та опале листя

Мешканцям Дніпропетровської області, а особливо приватного сектору, нагадали, що спалювати опале листя та сухостій заборонено. Порушників штрафують або навіть можуть посадити на 15 років, повідомили під час брифінгу в Дніпропетровській ОВА.

«Щороку восени ми стикаємось з проблемою випалювання сухого листя і трави. Через це зростає загроза лісових пожеж. Вогонь може перекинутись на житлові будинки. Для порушників передбачено покарання», – зазначила представниця департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОВА Ольга Лемех.

Спалювання шкодить не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людей. Адже продукти горіння містять токсичні речовини: небезпечні сполуки ртуті, свинцю та інших важких металів. А вони викликають загострення хронічних захворювань, алергічні реакції, у тому числі й онкологію.

Нагадаємо, за підпал сухостою та опалого листя в Україні передбачено штраф від 3 060 до 21 420 гривень або ж позбавлення волі від 15 років. Покарання визначає суд.

Екологи наголошують: компостування – це єдиний існуючий безпечний метод утилізації сухого листя та трави.Back to top button