ДніпроСуспільство

Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, що зміниться у аптеках та лікарнях

Від серпня 2022 року пацієнти отримуватимуть електронні рецепти для придбання антибіотиків власним коштом. Це перший етап програми медичних гарантій.

Такі зміни також це перший крок у розв’язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів, впевнена директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк.

“Нововведення діятиме в рамках перехідного періоду в медичних закладах, які працюють з електронною системою. Якщо медзаклад не підключений до електронної системи, то він може виписувати паперовий рецепт. Електронний можна отримати у будь-якого лікаря незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоров’я. Кожен пацієнт може це зробити або уклавши декларацію, або зареєструвавшись у системі у будь-якого лікаря”, — зазначила Наталія Будяк.

Крім цього, НСЗУ знову повертає оплату лікарням за фактично надані послуги на основі електронних даних. Останні зміни в постанову № 1440, що були затверджені Кабміном, стосуються програми реалізації медичних гарантій та повернення оплати медзакладам, які уклали договір з НСЗУ за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів.

“По-перше, знову стає обов’язковим подання звітів про медичні послуги та застосовується оплата на основі цих звітів, сформованих в електронній системі охорони здоров’я. Винятком є ті медичні заклади, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації. Через місяць після того, як відповідну територіальну громаду виключено із зазначеного переліку, розпочинається оплата за фактично надані послуги. По-друге, НСЗУ виплачуватиме фіксовану суму на рівні 1/12 від запланованої вартості медичних послуг тим закладам, які станом на перший день звітного періоду розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації”, — пояснила директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Наразі на Дніпропетровщині сім ОТГ продовжують отримувати стабільне фінансування у вигляді фіксованих виплат. Це дві громади Криворізького району (Широківська та Зеленодольська) та п’ять — Синельниківського району (Великомихайлівська, Маломихайлівська, Новопавлівська, Межівська та Покровська).

Решта медичних закладів отримуватимуть оплату на основі електронних даних. Це дозволить закладам у разі зростання потоку пацієнтів отримувати більше коштів за договором із НСЗУ та даси більше можливостей надавати якісну допомогу пацієнтам.



Back to top button