ДніпроНадзвичайні події

Мешканець Дніпра створив злочинну банду, яка ошукала підприємців на 92 млн гривень

Мешканець Дніпра створив злочинну організацію, яка ошукала виробників сільгосппродукції на 92 млн гривень. До складу банду увійшли родичі та знайомі дніпрянина. Про це повідомили у пресслужбі ДБР, передає Телеканал D1.

Злочинці видурювали гроші під виглядом купівлі зернових та олійних культур. Для пошуку потенційних «клієнтів» шахраї також залучали представників фіскальних та правоохоронних органів. Службовці надавали аферистам необхідну інформацію з обмеженим доступом з інформаційно–телекомунікаційних систем та баз даних, пише пресслужба.

Після отримання даних щодо потенційного «клієнта», злочинці підробляли паспорти, статутні й реєстраційні документи підприємства, печатки та інше. Потім домовлялись з представниками підприємств щодо реалізації вирощеної продукції.

«При цьому вони застосовували маніпулятивні технології, наприклад – пропонували вищу за ринкову ціну на конкретний вид зернових культур тощо. Потім зловмисники відкривали у банківських установах фіктивні рахунки від імені цього підприємства», — розповіли у пресслужбі ДБР.

Паралельно вели переговори від імені «директора», який був зацікавлений у купівлі вирощеної сільгосппродукції. Шахраї отримували гроші на липові рахунки й підробляли бухгалтерську документацію для здійснення оплати за поставлену сільськогосподарську продукцію. Ну а потім шахраї перераховували кошти з банківських рахунків на інші підставні й знімали готівку нібито під виплату заробітної плати.

Наразі правоохоронці встановили, що шахраї привласнили кошти підприємців із Львівської, Полтавської та Хмельницької областей на загальну суму понад 92 млн гривень.

У своїх схемах злочинці використали дані понад 220 суб’єктів господарської діяльності.

Організатору та його шістьом поплічникам загрожує до 12 років за ґратами.Back to top button