ДніпроНадзвичайні події

Медзаклад Дніпропетровщини надав послуг фіктивним пацієнтам на майже 67 млн грн

На Дніпропетровщині припинено діяльність злочинної організації в комунальному медичному закладі. Про це повідомляє обласна прокуратура, передає Телеканал D1.

За даними слідства, директорка однієї з лікарень регіону розробила масштабну схему незаконного заволодіння бюджетними коштами. Собі у спільники вона залучила начальника управління, завідувача відділення та чотирьох лікарів. Вони вносили до відповідних баз інформацію про надання медичних послуг неіснуючим пацієнтам. Надалі звіти надсилалися до Національної служби здоров’я України та були підставою для перерахування коштів.

Так, упродовж 2021-2022 років на рахунки медустанови безпідставно перерахували майже 67 млн грн бюджетних коштів.

Під час проведення обшуків за місцями роботи та мешкання підозрюваних вилучили понад  220 тисяч доларів США, 900 тисяч грн, 23 тисячі євро. А також документацію, що підтверджує фіктивність наданих медичних послуг, комп’ютерну техніку, чорнові записи.

Сімом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за фактами несанкціонованих дій з інформацією, яка обробляється в автоматизованих системах, вчиненими особами, які мають право доступу до неї, та зловживання службовим становищем посадовими особами медичних закладів. Наразі вирішується питання щодо обрання всім учасникам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Максимальне покарання, яке може загрожувати фігурантам за інкримінованими статтями – позбавлення волі строком до 15-ти років.Back to top button