ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

МАГАТЕ провела перевірку у Дніпрі та Жовтих Водах через заяви рф про «брудну бомбу»

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії провели перевірку на трьох об’єктах в Україні, зокрема і у Дніпрі та Жовтих Водах. Вони не виявили ознак ядерної діяльності чи матеріалів для створення «брудної бомби», про яку брехали росіяни.

Таку інформацію надала пресслужба МАГАТЕ. Там поінформували, що перевірку ініціювали в уряді України, передає Телеканал D1. Вони закликали надіслати інспекторів після того, як росіяни  звинуватила нашу країну в начебто підготовці «брудної бомби».

Перевірку провели на трьох об‘єктах:

• Східний гірничо-збагачувальний комбінат у Жовтих Водах;
• Південний машинобудівний завод у Дніпрі;
• Інститут ядерних досліджень у Києві.

Зазначається, що протягом останніх кількох днів інспектори МАГАТЕ змогли виконати всі заплановані заходи і отримали безперешкодний доступ до об’єктів.

На підставі оцінки отриманих результатів та інформації, наданої Україною, агентство не виявило жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів на цих трьох локаціях.

Під час перевірки інспектори також взяли зразки навколишнього середовища для аналізу в лабораторіях МАГАТЕ.

«Наша технічна та наукова оцінка результатів, яку ми наразі провели, не виявила жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у цих трьох місцях. Ми також якнайшвидше повідомимо про результати відбору проб навколишнього середовища», – зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.Back to top button