ДніпроСуспільство

Крихітна тихоокеанська держава випустила пам’ятну монету «Воїн Азовсталі» за ілюстрацією художника з Дніпра

9 січня маленька держава Ніуе у Тихому океані випустила пам’ятну срібну монету «Воїн Азовсталі» послуговуючись ілюстрацією художника Максима Паленка із Дніпра. Про це повідомляє Телеканал D1, посилаючись на публікацію на сторінці художника у Facebook та на сайт Top World Coins.

Картина художника має назву «Маріуполь Азовсталь», де зображений воїн Маріупольського гарнізону в обладунках. Максим Паленко створив картину навесні,  під час героїчного спротиву азовців.

Номінал монети 5 доларів, але коштує вона 280 євро. Прибуток від продажу монет направлять на підтримку українських військових та гуманітарну допомогу.

В описі до монети на сайті Top World Coins вказано:
«Ця монета присвячена мирним мешканцям та військовим, які опинилися замкненими в стінах металургійного комбінату «Азовсталь» у Маріуполі, Україна. На реверсі монети зображено воїна в символічній броні металургійного комбінату, який слугував прихованим символом їхньої витривалості».

Ніуе — це кораловий острів у Тихому океані, який колись відкрив Кук. Всього на Ніуе проживає 31 вид птахів, один вид наземних ссавців в особі летючої лисиці і близько 1500 людей. Площа 258 км².Back to top button