ДніпроСуспільство

Комплексний підхід до лікування — залог успіху: Ольга Горбова на D1

Лікар-ендокринолог єврейського медичного центру JMC Ольга Горбова доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про професію лікаря-ендокринолога.

Ендокринолог — це спеціаліст, який займається лікуванням ендокринної системи. Основні органи системи — гіпофез, гіпоталамус, щитовидна залоза та паращитовидна залоза та інші. Основні діагнози — цукровий діабет, недостатність статевих залоз, ожиріння.

Про цукровий діабет.

Це група захворювань, яка характеризується стійким підвищенням цукру в крові. При ЦД першого типу інсулін не виробляється, при другому типі — виробляється, але не сприймається переферійними клітинами. Є ще більш рідкісні типи діабету, та основні — першого та другого типу. Симптоми у них схожі — сухість в роті, спрага, слабкість, зниження гостроти зору. Найчастіше до нас звертаються саме з цими скаргами.

Про вчасне виявлення хвороби та можливі ускладнення.

Існують профілактичні огляди, і щороку слід перевіряти рівень цукру в крові. Якщо є фактори ризику — випадки ЦД у родині, індекс маси тіла більше 30, якщо є підвищений рівень холестерину — такі пацієнти мають перевіряти рівень цукру в крові частіше, 2-3 рази на рік. Якщо виявляється це підвищення, то існують додаткові методи діагностики. Цукровий діабет небезпечний своїми ускладненнями. Тому обов’язково потрібна консультація суміжних спеціалістів — хірурга, офтальмолога та інших. Для ЦБ характерні дрібносудинні ускладнення і також можуть бути макросудинні ускладнення, що призводить до інфарктів та інсультів. ЦБ другого типу зачасту супроводжується серцево-судинними захворюваннями.

Про стрес при цукровому діабеті.

У пацієнтів з ЦБ під час стресу відбувається підвищення рівня цукру у крові. Це пов’язано з викидом великої кількості інших гормонів, таких, як, наприклад, адреналін. Кількість пацієнтів з ЦБ в останній час виросло. Ти, хто вже має цю хворобу — частіше звертаються до лікаря. Надається допомага і психологів, і невропатологів — все це важливо в роботі з такими пацієнтами, і в нашій клініці всі ці спеціалісти є.

Про пацієнтів ВПО.

Вони у великій кількості звертаються до нашої клініки. Бо ендокринолог і пацієнт завжди на зв’язку, і коли пацієнт втрачає свого ендокринолога при переїзді, то йому складно. Ми допомагаємо пацієнтам, які наразі до нас звертаються, проводимо всі необхідні консультації аби пацієнт справився з проблемою. Підхід комплексний, бо це залог успіху.

Про вбереження від діабету.

Якщо в родині є випадки, то людина має профілактувати це захворювання. Правильна дієта, фізична навантаження, боротьба зі шкідливими звичками та зайвою вагою знизить ризик.

Про харчування при діабеті.

Основна робота тут на плечах пацієнта, бо він має виключити цукор та всі продукти, які мають його в складі у великій кількості, уникати холестерину, тваринних жирів, слідкувати за калоріями. Рослинні жири при цьому допускаються. Пів раціону мають містити овочі, інша половина — злакові продукти. Має бути культура харчування, їсти слід 3-4 рази на день. Фрукти — виключаємо не повністю, має бути помірне їх вживання.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та Youtybe ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з лікарем-кардіологом. Тож питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

 Back to top button