ГрошіДніпроПолітика

Коломойський програв касацію НБУ за кредитами «ПриватБанку» на 18 млрд гривень

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу НБУ та підтвердив законність п’яти кредитних договорів, укладених з «ПриватБанком» у 2008-2015 роках та договорів поруки, що забезпечували їх виконання.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає Телеканал D1.

Зокрема, суд касаційної інстанції скасував рішення Госпсуду Києва від 19 червня 2020 року та постанову Північного апеляційного госпсуду від 3 серпня 2022 року, якими було задоволено позов екс-акціонера банку Ігоря Коломойського та визнано недійсними ці кредитні договори та його особиста порука за наданими кредитами.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що у 2008-2015 роках Національний банк за оспорюваними договорами надав «ПриватБанку» кредити для підтримання ліквідності на загальну суму 18,3 млрд гривень.

У 2016 році Ігор Коломойський, який на той час був співвласником банку, уклав з Національним банком договори поруки, за якими він особисто гарантував повернення банком отриманих кредитів.

У травні 2019 року Ігор Коломойський подав позов до Госпсуду Києва про визнання недійсними цих кредитних договорів, а також договорів поруки. У червні 2020 року суд першої інстанції задовольнив позов колишнього акціонера. Це рішення підтвердив і суд апеляційної інстанції. Не погодившись з винесеним рішенням, Національний банк оскаржив його у Верховному Суді, який підтримав правову позицію НБУ.

У квітні 2020 року державний «ПриватБанк» повністю повернув Національному банку отримані кредити.Back to top button