ВійнаДніпроСуспільство

Колишню викладачку київського педуніверситету підозрюють у держзраді та вербуванні коригувальників вогню

СБУ знешкодила агентурну мережу рф, яка координувала наступ росіян на Київ. Координатором була викладачка відомого вузу. Імені викладачки не називають, але, судячи з фото, мова йде про Євгенію Більченко, яку раніше звільнили з НПУ ім. Драгоманова за антиукраїнську позицію, передає Телеканал D1.

Ворожі агенти активізувалися за кілька місяців до повномасштабного вторгнення – розганяли у соцмережах проросійські публікації. А напередодні 24 лютого збирали розвіддані про об’єкти та оборону Києва, повідомляє СБУ.
Під час спецоперації було встановлено всіх учасників цієї групи – ними виявились кияни віком 35–45 років.
Організаторці мережі та одному з членів групи повідомили про підозру. Стосовно ще одного агента обвинувальний акт скерували до суду.

Зазначимо, що 25 серпня в Офісі генпрокурора повідомили про підозру колишній викладачці столичного університету у державній зраді та створенні на замовлення російських спецслужб мережі агентів для отримання даних про розташування ЗСУ та тероборони.

«За попередніми даними, вона завербувала більше 10 осіб, які, починаючи з 24 лютого 2022 року, здійснювали обходи визначених ділянок у м. Києві та Київській області та фотографували місця дислокації і пересування українських військовослужбовців, після чого ці відомості передавались кураторам з силових структур рф», – йдеться у повідомленні.Back to top button