ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

Ігор Коломойський планує звести в Карпатах ще два гірськолижні курорти: активісти проти

В Карпатах планують побудувати ще два гірськолижні курорти. Забудовники – ТОВ «Буковель», пов’язані з Ігорем Коломойським. Ці курорти будуть розташовані поряд з «Буковелем» і з’єднані з ним. Разом із курортом «Свидовець», побудову якого анонсували в 2016 році, три курорти становитимуть більше половини Ужгорода. Це підрахували активісти ініціативи Free Svydovets, передає Телеканал D1.

«Свидовець» має приймати до 28 тисяч людей одночасно. У планах – 1400 гектарів території, де розміщуватимуться понад 30 канатних витягів, 230 км лижних трас, 700 гектарів готелів та іншої забудови.
Анонсовані у 2022 році курорти «Турбат» і «Бистриця» не менш масштабні. Разом це ще 1400 гектарів, 25000 людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників.

Усі три плановані курорти розміщуються поряд і будуть з’єднані з чинним зараз Буковелем. Тобто в підсумку планується курорт-монстр, розрахований на понад 65 тисяч людей одночасно. Для порівняня, це як побудувати посеред Карпат ціле місто розміром понад половину Ужгорода.

За словами активістів, екологічні наслідки будівництва такого «курорта-монстра» переважатимуть будь-які короткострокові вигоди. По-перше, будівництво спровокує знищення чи пошкодження як мінімум трьох тисяч гектарів диких карпатських лісів, лук та річок. Згідно з картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, де живуть червонокнижні рослини і тварини, а також по унікальних гірських озерах гірського хребта Свидовець.

Також доведеться «вкотре зґвалтувати низку карпатських річок (зокрема Чорну Тису), влаштовуючи там резервуари та водозабори». Активісти кажуть, що в 2022 посуху відчували навіть мешканці високогір’я, а Буковель за багато років проблему стічних вод так і не вирішив. Три нових курорти – це 15 тисяч кубометрів води щоденно, свідчать підрахунки FreeSvydovets.Back to top button