ДніпроСуспільство

Громада з Дніпропетровщини — у фіналі конкурсу «Неймовірні села України 2022»

Покровська селищна громада представлятиме наш регіон у фіналі конкурсу «Неймовірні села України 2022». Їх бізнес-проєкт навчального хабу для бджолярів вже у десятці фіналістів. Про це повідомили у ДніпроОВА.

«Економічний розвиток – наш пріоритет. Хочемо створити демонстраційну ферму на базі місцевого кооперативу. Ділитимемося досвідом, навчатимемо пасічників доглядати за бджолами», – зазначила голова Покровської селищної громади Світлана Спажева.

Відомо, що кооператив створили минулого року. Побудували цех, встановили потужну лінію з переробки меду. Та на цьому не зупиняються. Планують облаштувати «прозорий» навчальний клас із великі скляними вікнами та дверима. Щоб через них було видно вулики та інше бджолярське обладнання. Це даси змогу проводити екскурсії, не виходячи із будівлі.

У громаді вже знають, на що втратять у разі виграшу призові кошти. Збираються придбати набори для пасічників, вулики для вирощування бджіл, акустичну систему, ноутбук, проектор та екран, фліпчарт, меблі для навчальної аудиторії.

Нагадаємо, конкурс проводить редакція AgroPortal.ua разом з Посольством Королівства Нідерланди. Перших фіналістів вже визначено. Та заявки на участь ще можна подавати до 26 червня. Кількість учасників необмежена. Проте до фіналу потраплять лише 10 найкращих проєктів. Їх онлайн-захист проведуть у липні. А потім визначать переможців. Село, яке посяде перше місце, отримає 100 тисяч гривень на втілення проєкту. Ще два призери – по 50 тисяч гривень.

Наразі відомо, що на конкурс надіслано вже 120 заявок від громад зі всієї України. Із Дніпропетровщини – 7 сіл-учасників.Back to top button