ВійнаДніпроПолітикаСуспільство

Генасамблея ООН визнала, що росія винна Україні репарації

У понеділок, 14 листопада, Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій росія визнається відповідальною за виплату репарацій Україні, передає Телеканал D1.

Резолюцію підтримали 94 з 193 членів асамблеї. Утрималися 73 члени асамблеї, а проти проголосували постійні поплічники росії — наприклад, Білорусь та Іран. Загалом голоси «проти» віддали 14 країн: Багами, Білорусь, Еритрея, Ефіопія, Іран, Китай, КНДР, Куба, Малі, Нікарагуа, росія, Сирія, ЦАР, Зімбабве.

Тож більшістю голосів Генасамблея ООН визнала, що росія порушила міжнародне право, розпочавши війну проти України, і повинна «нести правові наслідки, включаючи відшкодування збитків». У резолюції пропонується створити спеціальний міжнародний механізм обліку та компенсації збитків, які зазнала та понесе Україна в результаті війни.

Зазначимо, що на превеликий жаль, резолюції Генасамблеї ООН, на відміну від резолюцій Ради Безпеки ООН, не є обов’язковими до виконання. Вони мають лише політичне значення. росія має право вето в Раді безпеки ООН та блокує будь-які спрямовані проти неї документи.Back to top button