ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

Ворог розповсюджує фейк, що у Дніпрі повідомлення про смерть військового надрукували на рекламній листівці

У Facebook та Telegram днями ворог почав розповсюджувати відео із довідкою про смерть військовослужбовця та заявляти, що документ надрукували на рекламній листівці. Як доказ користувач показує, що на зворотній стороні розмістили рекламу онлайн-сервісів та магазинів із промокодом для отримання «знижки».

Нову інформаційно-психологічну операцію ворога зафіксував Центр стратегічних комунікацій, передає Телеканал D1.

У пості в Facebook фейкороби з помилками зазначили, що «даний лист був виданий Дніпропетровським військкоматом». ВУкраїні немає «військкоматів» – коректна назва Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). На підробку самого документа вказує одразу декілька помилок. У повідомленні про смерть військового вказують тільки вулицю та будинок, а от номера квартири немає. Також неправильно написали місто «Днипро».
Рекламну кампанію запустили з традиційно порожніх сторінок у Facebook під назвою Fun Page, яку «підтримала» така ж порожня Dyau Juad. Згодом ці відео почали публікувати і в проросійських  Telegram-каналах.
За даними Центру стратегічних комунікацій, чергову ворожу кампанію запустили 28 березня.

росіяни не гребують експлуатувати теми загибелі та смерті у своїх ІПСО, щоб зачепити морально-психологічний бік реальних, а не вигаданих людей. Вони не припиняють спроби дискредитувати українців і військове керівництво в очах міжнародних партнерів.Back to top button