ДніпроНадзвичайні події

Двоє дніпрян розпродали гумдопомоги на мільйон

 

У Дніпрі «волонтери» створили незаконну схему отримання й реалізації іноземної та вітчизняної гуманітарної допомоги. Ділків викрила СБУ.

Встановлено, що двоє дніпрян таким чином «волонтерили» для власної наживи. Прикриваючись благодійним фондом, ділки мали доступ до гуманітарної допомоги з ЄС. Крім того залучали до благодійності й українських виробників. Останнім писали листи з проханням допомогти власною продукцією для потреб ЗСУ та тероборони.

Отриману гумдопомогу учасники схеми доставляли на орендовані ними склади, а потім просто реалізовували через торгівельні точки та оптові бази Дніпропетровщини.

Для звітності перед постачальниками псевдоволонтери виготовляли «липові» листи подяки від підрозділів тероборони та військових формувань.

Незаконна оборудка почала працювати на початку війни.

«Ділки» реалізовували весь спектр гуманітарної допомоги – від продуктів харчування до дезінфікуючих засобів. Консерви, заморожена курятина, антисептики – все, що повинно було потрапити на передові позиції для українських військових, без докорів совісті розпродавалося», – повідомили у пресслужбі СБУ області.

Таким чином «благодійники» встигли заробити близько 850 тисяч гривень.

Під час санкціонованих обшуків в орендованих псевдоволонтерами складських приміщеннях, вилучено гуманітарної продукції на мільйони гривень, а також всю документацію діяльності «благодійного фонду».

Наразі двох «благодійників» затримано. Їм загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Back to top button