ВійнаДніпро

До України вперше з початку війни зайшло судно для завантаження зерна

У суботу, 6 серпня, до України вперше з початку повномасштабного вторгнення рф прибуло судно під завантаження – балкер FULMAR S під прапором Барбадосу. Про це у соцмережі повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає Телеканал D1.

«Ми уже можемо констатувати, що завдяки зусиллям Президента України, ЗСУ, Міністерства інфраструктури та наших партнерів – ООН та Туреччини – «зерновий коридор» запрацював на вихід і на вхід до портів України», — написав Кубраков.

За словами міністра, ця подія є важливим сигналом для ринку, що «зернова ініціатива» – це безпечна і головне вигідна бізнес можливість для судновласників повернутися в українські порти.

Також Кубраков підкреслив, що Україна робить все можливе аби порти могли приймати та обробляти значно більше суден. Так, уже наступного тижня до «зернової ініціативи» має приєднатися порт «Південний».

Мінінфраструктури планує за 2 тижні вийти на рівень щонайменше 3-5 суден на добу. Мета відомства – вихід на місячний обсяг перевалки в портах Великої Одеси в 3 млн тонн сільськогосподарської продукції.

«Незважаючи на проміжні успіхи в деблокованих портах, ми продовжуємо активно нарощувати перевалку в Дунайських портах, які від лютого стали одними із головних рятівників українських експортерів. Ми враховуємо усі сценарії, не покладаючи надмірних надій на «зерновий коридор», — наголосив міністр.Back to top button