ДніпроСуспільство

До переліку «Доступних ліків» додали 32 препарати

32 препарати для лікування хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, у тому числі бронхіальної астми, включили до переліку «Доступних ліків». Відтепер їх відпускатимуть безкоштовно або ж із суттєвою знижкою. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.  

«Перелік «Доступних ліків» розширився препаратами для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів та, зокрема, бронхіальної астми. Щоб отримати медикаменти безоплатно або зі знижкою, потрібно звернутися до сімейного лікаря і взяти електронний рецепт», – розповіла заступниця  директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Тетяна Квітницька.

З рецептом необхідно прийти до аптеки, що бере участь у програмі реімбурсації. Впізнати їх можна за наліпкою «Доступні ліки», а також знайти за допомогою електронної карти. На Дніпропетровщині таких аптек налічується понад 1,2 тисячі.

Загалом же у програмі «Доступні ліки» – 462 лікарські засоби, з них понад тритину – безкоштовні. Це препарати від серцево-судинних хвороб, цукрового і нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії, бронхіальної астми, а також для профілактики інфаркту та інсульту.

Нещодавно до переліку додали також ліки для пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона.Back to top button