ДніпроСуспільство

Дніпропетровська область в лідерах за кількістю звернень про порушення мовного закону

За два місяці від початку 2023 року в Дніпропетровській області зафіксували 42 звернення про порушення мовного закону від мешканців регіону. Дніпропетровщина — на четвертому місці за кількістю скарг. Статистику оприлюднив мовний омбудсмен Тарас Кремінь, передає Телеканал D1.

На першому місці Київ (169 звернень). Далі в рейтингу – Одеська (66 звернень), Харківська (47), Дніпропетровська (42), Миколаївська (24) і Київська (20) області.

Загалом у січні й лютому зареєстрували 455 порушень. Найбільше скарг – у сфері обслуговування: вони становлять 60% від усіх звернень. Серед них 192 скарги стосувалися відсутності української версії сайтів. Верховна Рада ухвалила закон про державну мову у 2019 році.

З 16 січня 2021 року набула чинності норма закону, згідно з якою в ресторанах, кафе, кав’ярнях, аптеках, заправках й інших підприємствах клієнтів мають обслуговувати українською мовою.

Із 16 липня 2021 року українська мова стала обовʼязковою для концертів, вистав, екскурсій, фільмів і серіалів на телебаченні.

Від 16 січня 2022 року всі загальноукраїнські й регіональні друковані засоби масової інформації повинні видаватися державною мовою.

Із 16 липня 2022 року всі сайти й програмне забезпечення на приладах повинні мати українську версію й українськомовний інтерфейс.Back to top button