ДніпроСуспільство

Дніпропетровщина буде повністю забезпечена: Владислав Черчель на D1

Директор Інституту зернових культур НААНУ Владислав Черчель доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про цьорічний врожай.

Я гадаю, що по зеленим культурам ми маємо отримати 3.5 млн. В принципі, ми вийшли на фінішну пряму, залишилося вже не так багато. Це по Дніпропетровщині. По України по прогнозам буде близько 50 млн тон зерна.

Про показники врожайності.

Я б не порівнював цей рік з минулим. Тоді був рекордний рік. Такого врожаю у нас ніколи не було, ми його досі навіть не вивезли. Зараз ми опанували нові логістичні шляхи та продовжуємо експорт. Але ще вивозимо минулорічний врожай. Зараз у нас 20% площ взагалі не контрольовані і не мають статистики. Враховуючи мінус 20%, цей врожай все одно буде з добрими показниками.

Про забезпечення регіону.

Ми виробляємо понаднормово продукцію. Дніпропетровщина буде повністю забезпечена. І вистачить тим областям, що поруч. Можливо, щось і експортуємо.

Про труднощі.

Основна проблема — у нас здешевшало зерно через порушення логістичних ланцюгів. І ми далеко находилося від портів і західних кордонів. Тому малі фермери реалізовували продукцію за собівартістю. Та в принципі, сьогодні фермер живе завдячуючи інерції, що набув в мирні часи. Минулого року була рекордна ціна на зернові культури. Але є небезпека, що можуть посіяти менше пшениці.Back to top button