ГрошіДніпроСуспільство

Дніпро — серед міст України, де найреальніше назбирати на квартиру

У Дніпрі на однокімнатну квартиру можна заробити менш ніж за 4 роки — це один із найкращих показників серед усіх обласних центрів України.

Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на дані OLX Нерухомість та OLX Робота.

Аналітики порівняли середню вартість квартир на вторинному ринку з медіанними зарплатами станом на квітень 2025 року. Виявилося, що мешканцю Дніпра потрібно лише 3,93 року, аби придбати власне житло — за умови, що всі кошти він відкладатиме без витрат.

Для порівняння:

  • у Києві — майже 10 років (9,75);
  • у Львові — 7,4 року;
  • у Вінниці — майже 8 років;
  • у Запоріжжі — лише 2,99 року;
  • у Харкові — 3,46 року.

Причина такого результату — оптимальне співвідношення зарплат і цін на житло. У Дніпрі середня зарплата — 22 500 грн, а вартість однокімнатної квартири — трохи понад мільйон гривень.

Найдоступніше житло — в прифронтових містах, таких як Херсон, Запоріжжя, Миколаїв і Суми. А от у великих містах із високим попитом на нерухомість купівля власної квартири залишається тривалою метою.

Такі розрахунки демонструють реальний рівень доступності житла в Україні. Звісно, у житті на це впливають додаткові фактори — кредити, допомога від рідних, витрати на життя. Але співвідношення доходу до вартості житла — ключовий показник ринку.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що ціни на дачі у передмісті Дніпра значно зросли.

Back to top button