ДніпроСуспільство

Для мене війна почалася у 2014 році: NAVKA на D1

Співачка NAVKA доєдналася до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про Німеччину.

Українці, які приїжджають за кордон, зустрічають чудових людей. Німці також тримають інформаційний фронт та говорять, що Німеччина повинна більше допомагати Україні. Мені пощастило зустрічати лише таких людей.

Про чоловіка.

В мене чоловік зв’язківець, дуже важливо на фронті організувати зв’язок. І в мене не було жодного сумніву, що він піде на фронт, ми з ним познайомилися у 2015 році, коли я волонтерила, а він був воїном, який повернувся. І він мені нагадував, що війна буде мати продовження. Та ніхто не думав, що вона буде настільки жахлива, і що ми побачимо справжні обличчя росіян. Всі найгірші епітети, які існують у світі, тепер асоціюються з росіянами. Коли почали бомбити, ми побули в Києві кілька днів. Чоловіку прийшло розподілення, він поїхав на південь, я поїхала на захід.

Про світогляд.

Мій світогляд не змінився. Я як вважала, що з росіянами не можна не мати нічого спільного, так далі і йде. Для мене війна почалася у 2014 році.

Про творчість.

Натхнення шукати мені не треба, всі пісні писалися під впливом стресу. Коли вбили Сергія Нігояна, це був плач та крик. Я просто їхала в машині і почала співати. Пісня “Якщо не ми, то хто” — конкретно про героя України Андрія Ковальчука. В цій пісні повністю його історія. Він пораненим виводив хлопців з Луганського аеропорту.

Про українську пісню та творчість після війни.

Ця війна наклала відбиток на творчість. Російська мова колись окуповувала Україну крізь творчість. Зараз загравання з російською припинилися. На щастя, більшість артистів це зрозуміли. Кожен артист черпає натхнення в народній творчості. В піснях дуже багато правди.Back to top button