«Чистота за лям» на житловому масиві Тополя-3 у Дніпрі
Ми продовжуємо рубрику, започатковану дніпрянами, «Чистота за лям». Згідно вже проведених тендерів, цьогоріч за скромними підрахунками «навести чистоту» у Дніпрі планують за 528 мільйонів гривень. Цього разу на прохання містян журналісти телеканала D1 проінспектували житловий масив Тополя-3, вотчину ТОВ МД ГРУП КОМПАНІ.
Прибирання сміття у Дніпрі з легкої подачі департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради стало золотою жилою для двох незмінних учасників тендерів, які вже навіть не вдають з себе конкурентів. Тож не дивно, що цьогоріч ТОВ МД ГРУП КОМПАНІ продовжують «наводити чистоту» у п’яти районах правобережжя міста. І за це їм згідно проведеного тендеру сплатять понад 373 мільйони бюджетних гривень.
Ось тільки мешканці житлового масиву Тополя-3 не незадоволені тим, що у них в районі назріває екологічна катастрофа.
«Звісно незадоволений. Тут взагалі нічого не пртбирається. Дуже брудно. За що ми сплачуємо? Взагалі дуже брудно, брудний Тополь. Взагалі нікуди не годиться так. Кому ми гроші платимо ті? А усюди бардак», – бідкається місцевий мешканець Олександр.
Тільки-но сонечко яскравіше блисне – сморід та антисанітарія поглинуть все навркуги.
«Ніхто нічого не прибирає. Значить відмивають гроші. Тільки припорошило, одразу машини стали їздити прибирати. А що там прибирати? А прибирати не було чого. Аби погнати машини та й усе.», – розлючено каже Людмила, проходячи повз місцеву сміттяру.
А поки десь у Дніпрі наводять показову чистоту, в цьому районі сміттярки ще трохи й посунуть у двори. Тут взагалі не схоже, що хтось колись їх намагався прибрати. І це при тому, що у Дніпрі прибирання одно квадратного кілометра коштує мільйон гривень. Та до чистоти нам ще далеко, бо на житловому масиві Тополя-3 куди оком не кинь, сміття крізь.
Дніпрян Михайло пропонує свої варіанти, як із цим брудом боротися.
«У мене іноді виникає, знаєте, таке бажання дізнатися, де це мешкає начальник. Згрести ось це все сміття у купу та йому під двері підсипати. Такий радикальний метод. Дуже дієво буде. А ще треба просто перевіряючу якусь компанію, з якою не можна буде домовитися. Перевірити, чи виписати штраф. Не штраф, значить інша відповідальність, Ось коли буде покарання за невиконання своїх прямих обов’язків, тоді буде працювати», – впевнений чоловік.
Тож за який вивіз сміття містяни щомісяця сплачують кошти, та за що ТОВ МД ГРУП КОМПАНІ отримує сотні мільйонів гривень з міського бюджету, наразі не зрозуміло. Невже Дніпру загрожує екологічна катастрофа з таким «прибиранням»?