Простір СвободиСуспільство

Чим ще здивує мешканців Дніпра зима та коли відступлять аномальні морози: Василь Гринчак

До якої погоди готуватися дніпрянам цього тижня та коли морози будуть найлютішими. А ще дізнаємося про рідкісні явища – полярне сяйво та подвійне гало на Сумщині, якої товщини крига на річках та як почуваються озимі цього січня.

Про це у програмі “Простір свободи” на Телеканалі D1 розповів Василь Гринчак – начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології.

До Нового року ми говорили про те, що Дніпро очікують певні погодні сюрпризи. І от нарешті ми дочекалися. До речі, дуже дивно і дуже приємно, що Новий рік за останні чотири роки був зі снігом і морозом.  Але він пройшов, а ми все ще бачимо шалені снігопади і найближчим часом нас очікують текстремальні температурні гойдалки. Не зважаючи на це, не будемо піддаватися паніці, а зараз усе дізнаємося, як то кажуть, з офіційних джерел.

Якої погоди нам очікувати найближчими днями у Дніпрі та що прогнозують синоптики до кінця зими. Якою вона ще може бути, чим нас може здивувати.

«Прихід південно-західного циклону, який приніс нам снігопади з хуртовинами і сніговий покрив, установився на всій території області. Десь в західних областях України трошки він більше, в нас трошки менше. В нас навіть по області нерівномірно – на півдні і на північному сході до 15 см, на заході до 2 см снігового покриву. А зараз ми знаходимося в зоні впливу сибірського антициклону, який, триває досить уже довго і ще буде тривати. І при цій синоптичній ситуації нічні морози до -10 -15, максимум -18 морозу і денні -5  -10. Якщо сніжок буде прилітати, то невеличкий. Такі погодні умови будуть десь до 20 січня. Надалі просто заглядати невдячна справа. Після того деякі моделі дають  послаблення морозів, але про це говорити ще рано», – розповів Василь Гринчак.

Докладніше у відео:

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що на Дніпропетровщині поліцейський врятував водія зі снігового полону.



Back to top button