ДніпроСуспільство

Чи відбудеться українське економічне диво після Перемоги: Володимир Косюга на D1

Президент Асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимир Косюга доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про економіку війни та економіку мирного часу.

Прикладів переходу економіки на військові рейки за останні 50-70 років немає. Тому сказати, що існують технології, які дозволяють перемикати з нормального режиму економіки — такого нема. Тому неможливе ніщо інше, крім ручного управління. Військова економіка завжди працює в авральному режимі. Держава є головним замовником, тому що у нас не може бути капіталістичних відносин, коли під ризиком знаходиться вся державність. Тому держава повинна брати на себе керування процесами і відновлення, і виробництва, і становлення.

Про економічні ризики.

Ми наближаємося до 1929 року. Тому що таких інфляційних ризиків, які несе світова економіка — такого ще не було. Ми схожі і на 72-73 рік, але усі ці періоди, і 2008, і 1998 — ми їх пройшли. Бо сьогоднішня криза має вигляд глобальної. Весь світ відчуває негативні наслідки і вони будуть продовжуватися до тих пір, поки буде йти війна в Україні.

Про відмову від російського газу та нафти.

Для німецької економіки це сильний удар, бо вона може втрати багато ресурсів і статус локомотиву Євросоюзу. І це стосується і інших держав, бо з одного боку вони підтримують Україну, а з іншого — їхні мешканці не хочуть страждати.

Про зацікавленість світової економіки та політику.

Коли лавров йде на перемовини він каже — все буде добре, коли Україна здасться. Почнемо поставляти товари, газ, нафту. І деякі політики, які знаходяться далеченько, вони з цим погоджуються.

Про санкції.

Якщо вони вже розгорнулися, то повернути їх назад буде важко. Санкції не відміняється, якщо путінська орда дійде до Львову, чи якщо буде підписаний якийсь мирний договір. Це та ситуація, коли зашморг санкцій буде й буде душити російську економіку. Ми розуміємо, що найближчі 10-15 років росія стане ізгоєм світу і поповнить ряди тієї ж Індонезії чи Еритреї.

Про російську економіку.

Дефолт там штучний. Вони таким чином хочуть прискорити розвал російської економіки і не дають їм погасити свою заборгованість. Але в росії є гроші. Та експорт потроху починає падати. А імпорт зростає. Подвійний імпорт, через інші країни, який дуже все здорожчує. Дуже великі проблеми сьогодні у них проблеми з виробництвом ВПК. Повністю зупинено виробництво вагонів. І це велика проблема, бо це логістика. Також у них велика проблема з автопромом. Вони не можуть оновлювати бензовози на фронті, а це розхідний матеріал. В цьому плані санкції працюють і вони не можуть підтримувати в достатній якості своє озброєння. Тому вони все далі й далі рухаються від сучасної війни.

Про майбутнє росії.

Глобально економічно — не можна просто так взяти і викреслити 140 мільйонів людей. Як і споживацький і виробничий ринок. Хтось їх газ та нафту буде споживати. Тому колись в майбутньому росія стане реформованою та цивілізованою, але скоріш всього каталізатором цього буде Україна. Чому путіну було не вигідно, щоб Україна інтегрувалася в Європу? Тому що це був би приклад. І всі його Ваньки сказали — а що ми? Ми теж хочемо. Тому й були створені всі умови, щоб Україна не розвивалася. Може буде у майбутньому росія не в тому форматі, як є. Але вони будуть існувати. І все це макроекономіка майбутнього.

Про майбутнє України.

На сьогодні у нас задача — в першу чергу перемогти. Далі, в другу чергу — вціліти і вже сьогодні працювати над економікою майбутнього. Бо перетворитися на задворки Євросоюзу і бути не взмозі щось запропонувати — цього допустити не можна. Ніхто не заважає розплати нам виробництво всього і відразу.



Back to top button