ДнепрОбщество

«Чи треба приходити до лікаря, коли нічого не турбує» — Ірина Крошка

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, провідний спеціаліст гінекологічного напрямку в клініці JMC Ірина Крошка розповіла, коли слід проходити обстеження, які найпоширеніші звернення українських жінок та чому планувати та вести вагітність краще з клінікою JMC.

Про найпоширеніші звернення.

На першому місці — запалювальні захворювання, на другому — проблеми, пов’язані з менструальним циклом, на третьому — жінки, які планують вагітність. Чи треба приходити до лікаря, коли нічого не турбує? Так. Це профілактичний прийом, і його ніхто не відміняв. Профілактичні огляди без скарг — це приблизно слід робити раз на рік. Жінка, яка приходить до нас на прийом, може в короткий термін виконати цілий ряд досліджень, отримати призначення та обрати час наступного візиту. Жінка може обирати як дослідження, так і доктора.

Про кращий час для огляду.

Краще обрати приблизно 5-7 день після завершення менструального циклу. В цей період найбільш достовірні дані досліджень.

Про планування вагітності.

В ідеальному варіанті вагітність має бути запланованою. І огляд має проходити як жінка, так і чоловік. На першому місці — дослідження полових інфекцій. Другий блок — терапевтичні складнощі. Під час планування вагітності ми відвідуємо всіх спеціалістів. І третє — профілактика вітамінодефіциту.

Про пакет ведення вагітності.

У нас є такий пакет для тих, хто стає до нас на облік. Туди входять всі консультації акушера на весь період вагітності, входять весь перелік затвердженних МОЗ лобораторних дослідження, а також ж бонуси. Це УЗО щитовидної залози, УЗО органів брюшної порожнини і обстеження на ТОРЧ-комплекс.

Про вибір пологового будинку та супровід.

У нас достатня база пологових будинків у Дніпрі. Деякі з вузькою спеціалізацією, всі мають реанімації. Як проходила вагітність — з цього боку і рекомендуємо. І наша жінка обирає пологовий або самостійно, або по нашим рекомендаціям.

Про післяпологовий період.

Він займає 42 доби, і лікар, який вів вагітну, нею продовжує займатися. Це і питання лактації, і гігієни післяпологових травм, і контрацепція. Всі питання вирішуємо у нас в клініці.Back to top button