ДніпроСуспільство

Будемо триматися до кінця, витримаємо: Дмитро Невеселий на D1

Міський голова Зеленодольська Дмитро Невеселий доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про сьогодення Зеленодольської громади.

Зараз вирішуємо задачу, як будемо готуватися до зимового періоду, бо дуже багато зруйнованого та пошкодженого житла. Приблизно біля 10 багатоповерхівок без вікон та дверей, тому зараз треба починати готуватися до зими.

Про збитки завдані інфраструктурі міста.

Руйнувань багато, збитки важко підрахувати, бо щодня продовжуються обстріли. Це великі збитки, вже більше 10 мільйонів, які потрібно десь вишукувати та допомагати громаді. Ми маємо захистити людей, тому шукаємо можливість щось ремонтувати самі, бо розуміємо, що державі зараз дуже важко.

Про зв’язок з містянами.

Я постійно на території громади, ми постійно спілкуємося з людьми, попереджаємо людей про небезпеку, яка може трапитися. Ми знаходимося біля Херсонщини, там зараз йдуть запеклі бої, наші хлопці потрошку звільняють регіон. Ми постійно попереджаємо людей коли є небезпека обстрілів.

Про ТРО.

У нас зараз створене добровільне формування, яке займається патрулюванням вулиць, допомогою гуманітарних штабів, контролюють безпеку в місці, бо багато людей виїхало, є полишені будинки, які слід оберігати від вандалізму.

Про велосипеди мешканців Херсонщини.

Наша територія межує з Херсонщиною, і ті люди, які потрапили під окупацію, виходили на нашу територію, вони тікали всім, чим можливо. Там були дорослі і дитячі велосипеди, інвалідні візки, вони добиралися ними стільки, скільки можливо, бо потрапляли під обстріли та кидали свої речі. Добиралася до нам, ми їх підбирали, надавали всю необхідну допомогу. А ми потім вирішили, що велосипеди для сільської місцевості — це надійні друзі, і ми вирішили зібрати речі, які люди кинули в полях та посадках. Наші хлопці їх позбирали, доправили до нашого комунального закладу, охайно склали під навісом. І коли люди будуть повертатися на українську Херсонщини, вони зможуть забрати своїх друзів та поїхати до своїх домівок.

Про головне.

В мене дуже сильна команда, наші волонтерські штаби, я пишаюся нашими ДСНС, нашими медиками, працівниками поліції, які залишилися на території та бездоганно виконують свою роботу. Своїм прикладом я показую, що я на своїй землі, я дома. В мене є люди і я повинен забезпечити їхню життєдіяльність. Головне — залишатися людиною. Бути серед людей. Любити свою громаду. І немає ніякого секрету. Ми не цураємося взяти молоток та допомогти забивати, чи допомогти у волонтерському штабі. Ми розуміємо — ми єдина країна, єдина нація. Зараз ми щит Дніпропетровщини, тому — ні кроку назад, тільки вперед.

Про майбутнє Зеленодольської громади.

По-перше — почнемо все відбудовувати. У нас екологічне місто, величезний парк, і до війни ми хотіли зробити туристичний хаб, проводити у нас спортивні збори, зробити туристичні маршрути. Хочеться, щоб до нас приїжджали люди, створювали тут сім’ї, розвивали малий та середній бізнес.

Про людей.

Що може об’єднувати людей, які у себе вдома — у них за спинами житло, батьки, діти. Люди кажуть — будемо триматися до кінцями, витримаємо, віримо у наші збройні сили, знаємо, що вони не допустять окупації нашої території. Життя рухається, і ці фашисти-агресори не змінять наш напрямок і нашу любов до країни.

 Back to top button