Без води та опалення, проте з паркоматами: як Дніпро підготувався до блекауту
Вдень 23 листопада російські окупанти завдали масованого ракетного удару по 16 об’єктах енергетичної інфраструктури України. У більшості регіонів країни наступив повний блекаут, зокрема і у Дніпропетровській області. Як Дніпро переживає «темні часи» — розповідає Телеканал D1.
13 листопада самопроголошений голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан дав інтерв‘ю кишеньковому комунальному телеканалу «ДніпроТВ», в якому розповів, що місто почало закуповувати генератори ще у травні, тож вся критична інфраструктура Дніпра забезпечена ними повністю.
«Оскільки ми розпочали ці процедури ще у травні, ще раз хочу запевнити всіх мешканців, що наші мережі, водоканал, тепломережі, електричні мережі, які є ДТЕК, Дніпрогаз, які загалом хоч і не є структурними міськими підрозділами, але всі забезпечені генераторами наперед . Тому критична інфраструктура в нашому місті забезпечена практично всім».
Проте, Дніпро був готовий лише на словах Корбана. Як же було на ділі?
В усіх районах Дніпра зникло світло приблизно о 14:30 23 листопада. Тоді ж не стало води, зв’язку та опалення. Одночасно перестав працювати електротранспорт. Тролейбуси встали посеред дороги, людей евакуювали з метро.
Станом на 23:00 лише близько 15% Дніпра було заживлено.
24 листопада у місті частково відновили рух електротранспорту і поновили роботу «стратегічної інфраструктури» Дніпра — паркоматів. У той час коли близько 80% міста залишалось без світла — майданчики для паркування справно працювали і гроші для кіпріотів збирались.
На відміну від місцевої влади, бізнес у Дніпрі виявився більш підготовленим до блекауту. Містяни могли підзарядити телефони в окремих відділеннях «Нової пошти», у магазинах «АТБ», у деяких аптеках, у невеликих магазинах та кав’ярнях. 24 листопада працювали і деякі ресторани та кав’ярні, які встановили собі дизельні генератори.
Плачевна ситуація склалась і з опаленням та водою. Хоча, як ми пам’ятаємо, цього не мало бути, адже і водоканали і тепломережі забезпечені генераторами. За словами Корбана. При відсутності води у нагоді стали б ємності з водою, які так піарила міська влада. Зокрема, про вуличні колонки з водою розповідав і Корбан.
«Ми їх замовили, чекаємо на велику партію. Це те, що я казав, що набиті колодязі і будуть розставлені колонки на той випадок, якщо раптом що-небудь станеться, раптом якийсь форс-мажор станеться з водоканалом, хоча цього не має бути».
Та піарити — не встановлювати. Так, наприклад, мешканці ж/м Перемога вимушені ходити по воду не до колонки, а до Дніпра — люди роблять собі запаси просто з річки. Також у місті спостерігаються величезні черги до павільйонів, де продають воду.
Зауважимо, що станом на 13:00 25 листопада у Дніпрі та області діють екстрені відключення світла. Частина міста вже майже дві доби залишається без світла, опалення та води.