ВійнаДніпроСуспільство

Атомна катастрофа та озброєння України: фейки та маніпуляції окупантів

На минулому тижні основними темами, які просувала російська пропаганда щодо України були атомний шантаж, озброєння України Заходом, та те, що Україна порушує правила ведення війни. Також окупанти просували фейки та маніпуляції стосовно можливої атомної катастрофи та українського сліду у вбивстві пропагандистки Дугіної.

Центр протидії дезінформації спростовує фейки, дезінформацію та маніпуляції окупантів, передає Телеканал D1.

Так ЗМІ рф продовжили свій «атомний шантаж», але розуміючи, що це не дає бажаних результатів, розпочали перехід до запасного плану — погроз «відключити» Україну від енергії, що виробляється на ЗАЕС.

Не припиняє працювати і ворожа фейк–фабрика. ЗМІ рф повідомили, що «Україна приховувала, що Запорізька АЕС останні 7 років загрожувала світу атомною катастрофою. Співробітники станції попереджали владу про іржаві деталі та термінову необхідність звернення до ядерників з рф, але політика виявилася сильнішою, а таке звернення не вписувалося в нацистську ідеологію».

З приводу західної зброї, які наші партнери передають Україні, російські пропагандисти суперечать самі собі. Якщо на початку місяця вони висміювали західні САУ та переконували, що вони поступаються радянським аналогам, то в другій половині серпня висловлювали «глибоке занепокоєння» і «вимагали» припинити постачання озброєння в Україну.

Крім того, роспропаганда намагається переконувати своїх читачів, що не дивлячись на вибухи в Криму та в прикордонних з Україною областях, саме вони виграють війну і завдають нищівних втрат ЗСУ, а українці продовжують обстрілювати мирні об’єкти Донецької обл.

Також на росії викладають маніпулятивні тези щодо вбивства доньки ідеолога «руського міру» Олександра Дугіна Дар’ї. російські пропагандисти бездоказово звинуватили у цьому Україну. Пізніше речниця МЗС рф захарова заявила, що «якщо версію про український слід у вбивстві дарії дугіної підтвердять компетентні органи, то варто говорити про політику державного тероризму Києва».Back to top button