ДніпроНадзвичайні події

«Ашан» безкоштовно постачав товари для армії рф на окупованих українських територіях

Французька компанія ала товари для армії Росії на окупованих територіях України. Продукцію збирали зі складів магазинів та як «гуманітарну допомогу» на території супермаркетів. Відповідні документи отримали розслідувачі Bellingcat, The Insider та Le Monde, передає Телеканал D1.

У березні 2022 мережа супермаркетів «Ашан», переважно з Петербурга, відправила російським військовим тисячі сигарет, вовняні шкарпетки, каністри для газової плити, консервовану тушонку, сокири та цвяхи – усе зі складу. Партію вартістю 2 мільйони рублів (близько 25 тисяч євро) необхідно було зібрати з п’яти торгових точок і перевезти в шостий магазин, що розташований недалеко від історичного центру міста.

«Ашан» все давав безкоштовно», – каже співробітниця, яка брала участь в зборі.

Розслідувачі зʼвязалися з керівниками 10 компаній, на які була оформлена гуманітарна допомога. Директор ООО «МТК» Сергій Пома та директорка ООЕ «Енергія-300» Галина Баранова визнали, що товари направлялися саме російським військовим. Деякі вигадували, що вони призначалися нібито їхнім співробітникам. На питання про те, для чого працівникам 700 запальничок, керівниця ООО «Вента» Тетяна Некрасова сказала, що вони боялися «українських диверсій» та відключень електроенергії. Вона заявила, що запальнички були потрібні, щоб топити пічку.

Керівництво «Ашану» допомогу окупантам заперечує. За даними розслідувачів, до підтримки армії рф також може бути причетною мережа «Леруа Мерлен».Back to top button