ВійнаДніпро

Архітектори з Дніпра розробили вуличний модуль-укриття

Архітектори Сергій Дербін та Олексій Ятін із Дніпра розробили вуличний модуль-укриття Dot. Він підійде як для військових, так і цивільних. Про це автори проєкту розповіли «Укрінформу», передає Телеканал D1.

Модуль виготовляють із бетону. І його вже використовують у Дніпрі – кілька Dot встановлені на блокпостах міста. Укриття захищає від стрілецької зброї та уламків снарядів.

Dot також може використовуватися як броньований підземний склад військового та приватного призначення – міцність конструкції дозволяє його закопувати. Усередині можуть розміщуватись до чотирьох осіб. Там є де сісти та навіть прилягти.

Розробники вже налагодили виробництво в Дніпрі – відлили понад 30 виробів. На сьогоднішній день один Dot можна зробити за 5-6 днів. Базова модель зараз коштує 197 тисяч гривень. Dot у повній комплектації – з броньованими дверима та вікнами – 237 тисяч.

Для того, щоб Dot можна було використовувати в місцях скупчення цивільних (наприклад, на зупинках транспорту), потрібна модернізація та розширення конструкції.Back to top button