ГрошіДніпроСуспільство

Антимонопольний комітет перевіряє, чому в Україні подорожчали яйця

Антимонопольний комітет взявся перевіряти ціни на яйця. В АМКУ вважають, що зараз немає об’єктивних факторів для подорожчання яєць одразу на 54% за три місяці, передає Телеканал D1.

З лютого по травень ціна на них знижувалася, а, починаючи з червня, пішла вгору. Приріст у вересні, порівняно з червнем, склав 54%. Так, у червні яйця у середньому коштували 22,72 грн, у липні — 24,70 грн, у серпні — 28,53 грн, а у вересні — 35,08. У жовтні вартість яєць досягає 60 грн.

У комітеті вважають, що підвищення цін на яйця може й не мати об’єктивних підстав, навіть з урахуванням економічних наслідків війни.

Під час аналізу зміни вартості будь-якого товару необхідно зважати на собівартість його виробництва. Щодо курячих яєць виокремлюють такі основні витрати: корми, витрати на енергоносії, витрати на зарплати, ветеринарні препарати тощо.

В АМКУ кажуть, що ціни на ринку кормів у цьому сезоні залишаються низькими, коливання вартості лише приблизно на 10% у різних регіонах України. Через заблоковані морські порти в Україні великий надлишок зерна. Тож головні інгредієнти кормів для курей значно подешевшали, якщо порівнювати з 2021 роком.

«Зростання загального індексу споживчих цін та індексу споживчих цін на харчові продукти не корелюється зі стрімким зростанням вартості яєць. Наразі в Комітеті відсутня інформація, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць одразу на 54% за три місяці», – підсумували в АМКУ.Back to top button