ДнепрОбщество

Андрій Кириленко: «Коли ми єднаємось, ми можемо все»

Волонтер Андрій Кириленко доєднався до спілкування в програмі «Простір свободи» у прямому ефірі на D1

Про волонтерську діяльність.

Я займаюся волонтерством з 2014 року. Ця робота емоційно — наче сердечна кардіограма. Піднялись-впали-піднялись. Головне — уміти падати і потім підійматися. В 2014 році, коли я прийшов в наш Дніпровський шпиталь, то зрозумів, що це вже повномасштабна війна. І не допомогти — це як зрадити батька й матір. І я гадаю, що зараз всі проходять через «а що ще я можу зробити». І коли ми єднаємось, ми все можемо. І коли весь світ очікував, що ми не впораємося в перші три дні, ми об’єдналися і впоралися.

Про ставлення до волонтерів.

Мене досі дивує ось це «ти волонтер, дай». Насправді, я такий самий, як і людина, яка чогось потребує. І ми можемо об’єднатися та щось знайти вагоме. А просто так — немає у нас складів з усім необхідним. Все шукаємо. І добре, коли знаходимо.

Про фейки.

Є оцей «фейсбучний патруль» поширює такі фейки, таку неперевірену інформацію. А народ поширює! Перевіряти слід кожен запит. Нещодавно поширило 9 тисяч людей фейкову історію про українського майора, що він, нібито, зрадник. І вже інформацію спростували, а люди продовжували розкидувати фейк. Родина людини почала отримувати погрози. Не можна ні в якому разі бездумно поширювати неперевірену інформацію.

Про селфі-волонтерів.

Такі були і в 2014 році. І деякі з таких волонтерів зробили політичну кар’єру. Є такі і зараз. Та у мене особисто і в моєму колі немає часу робити селфі. Чи правильно це, чи ні — та ми займаємося тим, чим займаємося.

Про те, хто може стати волонтером.

Волонтером може стати будь-хто. Сусід, брат, родич, навіть хлопці в ЗСУ можуть об’єднатися і поєднати між собою нас, волонтерів. Ми поєднаємо наші канали — і буде результат. Не соромтесь, приєднуйтесь, ми не кусаємося. Ми не на зарплатах, звичайно, нам не треба грошей, нам потрібна перемога.Back to top button