ДніпроСуспільство

Андрій Джеджула: «Україна має унікальну можливість вибороти свою незалежність»

Волонтер, актор, теле- та радіоведучий Андрій Джеджула доєднався до спілкування у програмі ЧАС БЛОГЕРА на D1.

Про перші дні війни.

Десь до 20-х чисел лютого я не розумів, що буде війна. А після виступу американського президента — зрозумів, що щось має статися, бо тема звернення Байдена була пов’язана з Україною. Полишати Київ в мене думки й не було. Виключно про дітей подумав.

Про дітей.

Син чув вибухи, ставив запитання. На другий день він з мамою поїхали за кордон. Зараз щодня спілкуємося і його світогляд змінився. Він більше почав спілкуватися українською. Дуже жалкує, що не може знаходитися тут. Підтримує інформаційний фронт. 25 лютого доньці виповнився рік. І зараз до дітей я виключно звертаюся українською.

Про власний світогляд.

Мені важко було своїм друзям з москви пояснювати, що сталося. Мені важко зараз з ними спілкуватися. У нас війна, ви прийшли до нас — вони цього або взагалі не розуміють, або розуміють наполовину. Що казати про тих, хто вихований на кисельових та скабєєвих.

Про росію.

У рф зараз радянський союз. Вони зараз вводять ці кружки, школи, прапори. І зомбують людей, і кажуть, що це нормально. Вони зараз живуть просто ніби в тюрязі. Ось і все. Трохи шкода прогресивних людей, а не прогресивних — взагалі ні. Вони жили в імперії і звикли до того, що є цар. В Україні такого ніколи не було. Ті російських регіони, де погана економіка, які досі живуть в 90х — вони не прогресивні. москва, пітер — там реагують, щось розуміють. До речі, цих бурятів, яких понадсилали до нас, в росії 0,003% від населення рф. Таке враження, що путін сам вбиває ці малі народності, влаштовує геноцид своїми руками.

Про наступні покоління.

Я все своє життя від чув від бабусі та дідуся фрази «дурний, як турок», де мова взагалі йде про яничар. Чи «злий, як німець». Тобто, це в крові залишається на багато років. У нас є два варіанти. Перший — ми програємо. І переможець напише історію. Та я в нього не вірю. А ми виграємо, та ніколи не забудемо і не пробачимо. У минулому столітті мільйони німців повірили, що євреї — це погано. І вбивати їх — це нормально. І зараз перед нами стоїть нація, яка вірить, що ми нацисти, і вбивати нас — це також нормально. Йдеться про геноцид народу. І у нас ж унікальна можливість закінчити все це назавжди.

Про волонтерську діяльність.

Волонтерством я займаюсь з перших днів. Є дві частини військові, з якими я співпрацюю. Багато їздимо для біженців та переселенців, допомагаємо всім необхідним. Бачимо багато людей. Чуємо різні історії. Їх неймовірно багато. І кожна з них назавжди залишиться у пам’яті.

 Back to top button