Канал Д1Простір СвободиСуспільство

AIDA Open Dnipro Cup – національний рекорд та особливості freediving: Павло Мосейчук на D1 

Засновник руху Dive Drive School у Дніпрі Павло Мосейчук доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про спортивне захоплення. 

У мене почалося все з підводного полювання, та колись я потрапив на семінар Наталії Молчанової, я побачив підводну спільноту і все відкрилося по-новому. Дуже класні люди, які завжди одне одному допомагають, тому я і залишився в цій спільноті. 

Про freediving.

По-перше, він заспокоює. Це така дисципліна, де треба бути не тільки фізично сильним, а й ментально. Людина, потрапляючи під воду, відокремлюється від зовнішнього світу. Це особливий вид спорту. 

Про Кубок Дніпра з freediving.

Це перше змагання у Дніпрі. Відбулося все минулими вихідними у басейні Метеор, велика подяка керівництву, що швидко погодилися. Нам вдалося з ними домовитися, нам виділили воду, дні і ми почали тренуватися, і там провели змагання. Приїхали люди зі всієї України. По відгукам — це були кращі змагання, порівняно з Європейськими кубками. Тому наступний чемпіонат України заплановано також в цьому басейні, це відбудеться восени.

Про хід змагань. 

Є два види freediving — глибинний та басейний. Основні дисципліни в басейні — це статика, потім людина без використання будь-яких засобів має проплисти якомога далі, потім — динаміка в ластах і динаміка в моноласті. Судді оцінюють правильні розвороти, є протоколи та три картки, біла, жовта та червона. Найкраща — звісно, біла. 

Про рекорд. 

На всіх змаганнях присутні судді, все фіксується на камери, є помічники судді. Судді мають кваліфікацію і зараховують результат, порівнюють його з результатами країни, і наш результат потягнув на національний рекорд. Катерина Садурська його поставила, наша чемпіонка, вона пропливла 230 метрів.

Про глибинний freediving.

У спортивному freediving є трос, і від нього людина нікуди не дінеться. Найважче інше — подолати тиск, який давить на вуха. І як тільки людина опанує компенсаційний механізм, вона буде брати глибину. Якість нирка заключається у тому, щоб бути максимально розслабленими. Глибинний freediving не набагато страшніший, ніж басейний. Завдяки законам фізики все відбувається набагато легше.

Про особисті рекорди. 

Сталося так, що я цей рух заснував, бо мені було сумно самому пірнати. І він на стільки виріс, що на себе не залишається часу. І мій особистий глибинний результат — це 50 метрів.

Про freediving в Україні.

Нажаль, в Україні, в цілому, це не дуже розвинена дисципліна. Я не розумію, чому так відбувається. Можливо, люди не досить добре знають, наскільки це класно. Я створив цей рух, щоб підтягнути людей та показати, як все відбувається. Я не беру з людей кошти, просто хочеться поділитися захопленням, цим відчуттям. Від цього дійсно стаєш і сам кращим. Приходьте, тренуйтеся!

Про волонтерську діяльність.

Як тільки почалася війна наш чат перетворився з freediving чату на волонтерську організацію. Всі почали збирати кошти, шити бронежилети, робити все, що кожен міг. Лише в останній час ми якось відійшли від цього шоку, а той рік навіть не пірнав ніхто. Занурені були у волонтерські справи.



Back to top button