ДніпроСуспільство

9 з 10 чоловіків потрапляють на операційний стіл до уролога: Станіслав Кабанець на D1

Лікар-уролог, хірург єврейського медичного центру JMC Станіслав Кабанець доєднався до спілкування у програмі «Здоров’я UA» на D1 та розповів про хірургію одного дня, реабілітацію після операцій та дав поради і відповів на питання глядачів.

Про підготовку до операцій.

Найчастіше це кілька етапів: консультація з лікарем, обстеження та планування оперативного лікування. Все можно зробити в клініці, по запису, без проблем.

Про наркоз.

Місцева анестезія обирається коли пацієнт не може перебувати під спільним наркозом або навіть за бажанням пацієнта. Спільний — коли оперативне втручання доволі серйозне.

Про реабілітацію.

Завдячуючи сучасній медицині оперативне лікування пов’язані з урологією частіше малоінвазійні. Тому період реабілітації займає не більше тижня. Якщо, звичайно, ці проблеми не стосуються онкопроцесів. При онко — приблизно кілька тижнів.

Про хірургію одного дня.

Це хірургія, яка не потребує довгого знаходження в стаціонарі, це малоінвазійне оперативне втручання, тож пацієнта виписують або в день після операції, або наступного дня.

Про камені в нирках.

Це зараз одне з самих малоінвазійних втручань. Дроблення можна робити лазером. Коли камінці більш плотні, робимо контактну літотрипсію. Коли камені великі — потрібна перкутанна нефролітотрипсія.

Про простатит.

Це запалювальний процес, який з’являється на фоні кількох факторів — малорухливий спосіб життя, нерегулярне статеве життя, зловживання алкоголю. Та це не вирок, хвороба піддається лікуванню. Дуже рідко хвороба призводить до оперативного втручання.

Поради глядачам.

9 з 10 чоловіків потрапляють на операційний стіл до уролога. Чоловіки мають знайти свого лікаря і після 40 років проходити профілактичні обстеження. Також не забувайте про фізичну активність, регулярне статеве життя.

Увага: не забувайте про рубрику «Питання від глядача». У коментарях до цієї програми на Facebook та Youtube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з дитячим ендокринологом. Тож питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button