ДніпроСуспільство

9 травня в Україні святкуватимуть День Європи

Щороку 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи замість Дня перемоги. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський. Відповідний документ оприлюднили на сайті очільника держави, передає Телеканал D1.

«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю: установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу», – йдеться у документі.

А ще президент подав до Верховної Ради України законопроєкт, щоб встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Також визнається таким, що втратив чинність, указ президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи». Цим указом відзначення встановлювалося 8 травня.Back to top button