ДніпроСуспільство

18 липня стартувала основна сесія НМТ

18 липня розпочалася основна сесія національного мультипредметного тестування, що триватиме до 10 серпня. НМТ побудований на принципах технології зовнішнього незалежного оцінювання, але в онлайн форматі, розповів заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

«Якщо раніше абітурієнти відповідали в зошитах, які потім віддавали на перевірку, то зараз це буде відбуватися онлайн», — пояснив Вітренко.

За словами чиновника, 206 тисяч абітурієнтів зареєструвалися для проходження НМТ.

Наразі відомо, що тестування відбуватиметься лише в захищених приміщеннях. У разі оголошення повітряної тривоги буде можливість перервати тест, пройти до сховищ і по закінченню тривоги відновити його складання.

«Буде кілька сесій, щоб жодна дитина не втратила доступ до української вищої освіти. Щоб всі діти, які намагаються вчитися в Україні, здобули цей конкурсний бал, який дасть можливість брати участь у конкурсі на здобуття вищої освіти на території України», — сказав Вітренко.

Тестування перериватимуть тільки в тих регіонах, де на момент його проведення буде оголошено повітряну тривогу.

«Комунікації між учасниками тесту в цей час не буде. Неможливо буде передати відповідь своєму знайомому в іншому місці. Питання розроблялися, щоб була валідність тесту, питання будуть унікальні. Скоріше за все, у кожного абітурієнта це буде одна, специфічна лише для нього спроба», — сказав Андрій Вітренко.

Повідомляється, що понад 23 європейські країни — 46 міст — приймають українських дітей на першу сесію НМТ. На додаткову сесію будуть додані ще країни та міста.

«Ми про все це будемо комунікувати з суспільством. Буде і Туреччина, і Швейцарія. Станом на сьогодні в країнах Європи зареєструвалося 24 997 абітурієнтів на складання тесту», — розповів заступник міністра.

Нагадаємо, незалежне мультипредметне тестування –це комп’ютерний онлайн-тест, що складається з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. У тесті по 20 завдань з кожного блоку. На їх виконання дається 120 хвилин.Back to top button