Нещодавня ракетна атака на Дніпро, яка призвела до загибелі чотирьох мирних мешканців, знову актуалізувала питання наявності у місті працюючих бомбосховищ. Як змінилася ситуація з укриттями майже за п’ять місяців повномасштабної війни з’ясовував журналіст Телеканалу D1 Михайло Назаров.
На початку лютого ми вже розповідали про стан бомбосховищ Дніпра. Тоді ми звернулися з інформаційним запитом до міського голови Бориса Філатова з проханням повідомити, скільки в Дніпрі зараз бомбосховищ і скільки вони готові прийняти людей? В якому вони стані і як часто їх інспектують? Не отримавши відповіді на свої запитання ми самі відвідали укриття за адресою вулиця Старокозацька, 52А. Тоді бомбосховище було зачинене, та не працювало.
І ось минуло п’ять місяців. Війна у повному розпалі. І ми знову відправилися за зазначеною адресою, щоб дізнатися, чи змінилася ситуація.
«24 лютого ми зайшли з мешканцями дому та прибралися у бомбосховищі – тут був смітник, бруд, світла не було взагалі. Я звернувся у міськраду, але так нам нічого і не зробили», – розповідає місцевий мешканець Володимир Хуторний.
Люди, втомившись чекати від мерії якихось дій, самі почали приводити укриття до ладу.
«Я сам з сусідами зробив світло в бомбосховищі – протягли з мого гаража. Також я домовився про стільці і привіз сюди, бо ніде було сидіти. Все тут зроблено руками мешканців», – додає Володимир Хуторний.
А от волонтери, на відміну від мерії, мешканцям будинку допомагають. Привезли в укриття мікрохвильову піч та посуд.
До ідеального стану укриттю, звісно, далеко — без підтримки місцевої влади людям самотужки облаштовувати бомбосховище важко. Втім, навіть у такому вигляді бомбосховище у місцевих мешканців під час повітряної тривоги користується не аби якою популярністю. Про інше для них укриття міська влада не потурбувалася.